Site Rengi

HABER ÖZETİ
Kayıp 132 milyonun hesabını soran Ümit Dikbayır’ı partiden kovdular!.
Benzine, motorine, LPG’ye, alkole, sigaraya… Hepsine birden kazık gibi zam geliyor!.
HEDEP Ekrem’i can evinden vurdu!. Başak Demirtaş İBB adayı!.
Marketten kilosunu 15 liraya aldığımız tonlarca limon dereye dökülüyor!.
En düşük memur maaşı 32 bin 865 TL oluyor..
İsrail Gazze’deki tünelleri deniz suyu ile dolduracak!.
Pişkinliğe bak!. İstanbul’daki ulaşım rezaletini böyle savundu!.
Nazlı Ilıcak yediden tutuklandı!.
Türkiye’den İsrail’e operasyon uyarısı: Sonuçları Çok Kötü Olur!.
Akşener yine CHP’yi tongaya düşürme derdinde!. İttifak yapmayacaklarmış!.
Gazze’de katledilenlerin sayısı 16 bine yaklaştı!.
Bakan Yerlikaya 180 günde tarih yazdı!. Çökertmediği çete kalmadı!.
Seçil Erzan skandalında adı geçen AK Partili istifa etti!.
Google’nin uyarı sistemi depremi önceden haber verdi!.
TÜİK yıllık enflasyonu 61,98 olarak açıkladı!.
AFAD’dan vatandaşlara uyarı: Artçılar Devam Edebilir, Panik Yapmayın!.
Gözler TÜİK’in açıklayacağı enflasyon rakamlarında..
Beşiktaş’ın yeni başkanı Hasan Arat oldu..
İnsani aranın ardından İsrail vahşeti korkunç boyutlara ulaştı!.
Haklarındaki yeni iddia Uyuşturucu İmalatçılığı!.
İmamoğlu kendi adaylarıyla CHP’yi kuşatmaya devam ediyor!.
Doların patronları faiz kavgasına tutuştular!.
Delikanlı Tanju sözünü tutacak mı?.
Kahpe İsrail yine katliam yaptı!. 100 kişi hayatını kaybetti!.
Başkan Erdoğan’dan Seçil Erzan açıklaması!.
Ahlaksızlığın kol gezdiği TikTok için lisans iptali komisyonda!.
Polatgillerin kara para aklama skandalları Falyalı cinayetine dayandı!.
10 yıl boyunca Sudan’a yapılan tarım yatırımları çöpe gitti!.
Türkiye’nin konuştuğu tekel bayii cinayetinde skandal gelişme!.
12 fenomenin tüm malvarlıklarına el konuldu!.
DOLAR 28,8780
EURO 31,2034
ALTIN 1.876,00
BIST 8.057,42

AK Partiyi israf çamurula yıpratmaya çalışan Ekrem İmamoğlu, israfta şampiyonluk ipini gösterdi!.

AK Partiyi israf çamurula yıpratmaya çalışan Ekrem İmamoğlu, israfta şampiyonluk ipini gösterdi!.
06.01.2020
A+
A-

Seçimden önce “İstanbul’un bir kuruşunu bile yedirmeyeceğim” diyen CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 51 trilyon lirayı yandaşlarına rant olarak aktardığı ortaya çıktı. İmamoğlu’nun Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan son 6 ihaleye 166 milyon lira ödediği, aynı hizmet aynı kalem ihalelerin AK Parti döneminde ise 114 milyon liraya yapıldığı belirlendi..

Musluklardan suyun akmadığı, çöp dağlarının yükseldiği İstanbul’a çağ atlatan AK Parti’yi israf çamuruyla yıpratmaya çalışan CHP’li Ekrem İmamoğlu, israfta şampiyonluk ipini göğüsledi. Göreve gelirken “İstanbul’un israf düzenini sona erdireceğim” vaadinde bulunan İBB Başkanı İmamoğlu’nun milletin parasını nasıl israf ettiği tescillendi.

Bu nasıl tasarruf?
Seçim meydanlarında vaadettiklerinin tam tersini yapan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun tasarruf anlayışını gözler önüne seriyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önceki yönetimini savurganlıkla suçlayan Ekrem İmamoğlu’nun AK Parti’nin minimum ücretle aldığı hizmetleri, kimi zaman iki, kimi zaman da üç katına yakın fiyatlarla ihale ettiği ortaya çıktı. Sözde tasarruf politikasıyla israfı önleyeceği vaadinde bulunan CHP’li İmamoğlu’nun yönettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan son 6 ihaleye 166 milyon lira ödediği, aynı hizmet aynı kalem ihalelerin AK Parti döneminde ise 114 milyon liraya yapıldığı belirlendi.

Katlanan ballı ihale
AK Parti döneminde İSFALT bünyesinde hizmet veren 63 adet Renault marka otomobilin bakım fiyatları ile aynı sayı ve model aracın CHP’li belediye yönetimindeki bakım fiyatları arasındaki fark dudak uçuklattı. Bir önceki dönemde 176 bin 200 liraya yaptırılan bakım hizmeti, İmamoğlu tarafından başka bir firmaya tam olarak 448 bin 822 liraya verildi.

Araç şovu fos çıktı
İSKİ hizmetlerinde binek araçların ortalama aylık maliyet giderleri toplamda 1 milyon 422 bin 793 lira iken, CHP’li İmamoğlu döneminde 2 katına çıktı. İSKİ’nin araç kiralama gideri aylık 3 milyon 341 bin 800 lira gibi ürkütücü bir seviyeye yükseldi.

“İsraf haram, İstanbullu’nun hakkını koruyacağım” diyen Ekrem İmamoğlu, kış şartlarıyla mücadele hizmet alımında da AK Parti’yi ikiye katladı. AK Parti döneminde 11 milyon 666 bin lira olan kışla mücadele çalışmaları, CHP döneminde 22 milyon 990 bin liraya ulaştı.

Terör partisi HDP ve İP’in oylarıyla İBB koltuğuna oturan Ekrem İmamoğlu; 559 sürücü, 2432 araç kiralama ihalesine 138 milyon 757 bin lira öderken, AK Parti döneminde; 450 sürücü, 2155 araç için 101 milyon 993 bin lira verildi.

Aynı hizmet 11 kat!
İBB Başkanı İmamoğlu, iştiraklerdeki üst düzey yöneticilere yönelik özel sağlık sigortasının faturasını da vatandaşın sırtına yükledi. İsraf kelimesini dilinden düşürmeyen İmamoğlu, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş (KİPTAŞ) personeline yapılan özel sağlık sigortasına 249 bin 476 lira ödedi. Aynı ihale AK Parti döneminde 137 bin 538 liraya mal oldu. AK Parti’nin aylık 11 bin lira ödediği durum tespit raporu hizmeti ise CHP döneminde 11 kat arttı. İBB’nin şirketlerinden Metro İstanbul A.Ş, söz konusu ihaleye aylık 110 bin lira ödedi. Göreve geldiğinden beri hizmet yerine şov peşinde koşan ve “Yapraklar bile beni alkışlıyor” diyerek milletin aklıyla oynayan CHP’li İmamoğlu, reklamlara da para akıttı. İmamoğlu, sadece Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım duyuruları için açılan 5 ihale için İBB kasasından 2 milyon 104 bin lira çıkardı.

‘İsraf’ dedi, borç istedi
Enkaz edebiyatıyla halkı kandıran CHP’li başkan, geçtiğimiz ay ise finansman arayışına çıkmıştı. CHP’li İmamoğlu son olarak İngiltere’ye giderek İstanbul’da AK Parti’nin yaptığı referans projeleri göstererek kaynak talep etmişti. Yerel seçim sürecinde iBB kaynaklarının hizmet üretmede yeterli olacağını belirten İmamoğlu’nun, kısa sürede borçlanma talebinde bulunması ise manidar bulunmuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.