Site Rengi

HABER ÖZETİ
Efsane Başkan Aziz Yıldırım bomba projelerle gibi geliyor…
Edirne’deki tarım arazilerini gasp eden tiny House işgallerine son!.
Rekabet Kurumu’ndan beyaz et sektörüne dudak uçuklatan cezalar!.
Başıboş sokak köpekleri tasarısı TBMM’de…
Meral Akşener sırra kadem bastı!. Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor!.
Meral Akşener’i Altılı Masa’dan kaldırıp satışa getiren isim belli oldu!.
Kahpe İsrail’in yaptığı katliamlar henüz ABD’nin kırmızı çizgisini aşmamış!.
ABD’nin eski BM temsilcisinden Kahpe İsrail’e skandal destek!.
Devlet Bahçeli’nin danışmanı Olcay Kılavuz görevden alındı!.
Ünlü komedyen Doğu Demirkol tüm kazancını Filistinlilere bağışladı..
Ekşi Sözlük denen şer yuvası yine alçaklığını gösterdi!.
Kahpe İsrail tanklarla girdiği Refah’ta katliam yapmaya hazırlanıyor!.
Kahpe ABD’den Refah saldırısı açıklaması: GÖRÜNTÜLER İÇLER ACISI!.
Kılıçdaroğlu’ndan 14 Mayıs seçimleri açıklaması: BENİ ZORLA ADAY YAPTILAR!.
Kuduz köpek gibi Gazzelilere saldıran Netenyahu’dan pişkin açıklama!. “Trajik Bir Hata”
Kahpe İsrail sığınma çadırlarını bombaladı bebekler diri diri yanarak can verdi!.
Sözde astrolog tam bir suç makinesi çıktı!.
Refah sınır kapısında İsrail köpekleri ile Mısır askerleri arasında çatışma!.
Küfürbaz Astrolog bozuntusu için savcılık yakalama kararı çıkardı!.
Fenerbahçe 200 milyon euroluk kadroyla sıfır çekti!.
Kahpe soylarının yaptığı 27 Mayıs darbesinin üzerinden 64 yıl geçti!.
İliç’teki maden faciasının altından Murat Kurum’un imzası çıktı!.
Şampiyon Galatasaray…
Filenin Sultanları THY’ye ateş püskürdü!.
AK Parti’den sokak köpekleri düzenlemesi ile ilgili açıklama..
Şampiyonluk için nefesler tutuldu.. İşte muhtemel ilk 11’ler…
Ahmedinejad yeniden İran Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyuyor..
Dursun Özbek yeniden Galatasaray Başkanı seçildi..
Kara Para aklamada rekora koşuyoruz!.
Bedava ev olmadan görevinin başına gelmeyen müezzin rezaleti!.
DOLAR 32,2599
EURO 34,9091
ALTIN 2.421,33
BIST 10.479,16

CHP, YSK’ya milletvekili aday listesini teslim etti!.

CHP, YSK’ya milletvekili aday listesini teslim etti!.
09.04.2023
A+
A-

Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listelerinin teslimi için son saat 17.00 olarak belirlenirken CHP, listesini YSK’ya sundu.

Türkiye’nin kaderinin belirleneceği 14 Mayıs’a 35 gün kaldı.

Zaman giderek daralırken, siyasi arenada hareketlilik de arttı.

Partiler, bugün saat 17.00’a kadar, Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listelerini verecek.

İyi Parti haricindeki muhalefet ittifakı üyeleri, CHP listesinden seçime girme kararı aldı.

CHP listelerinden girme kararı alan Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nin adaylarına CHP’den 20 kontenjan ayrıldığı belirtiliyor.

Adaylar belirlendi

Bu gelişme sonrası partiler içi çatırdamalar da yaşanırken, listelerde son düzenlemeler tamamlandı.

CHP, YSK’ya giderek saat 15.00 sularında milletvekili aday listesini teslim etti.

CHP aday listesi belli oldu

Liste şu şekilde;

İstanbul 1’inci bölge

Oğuz Kaan Salıcı

Gamze Akkuş İlgezdi

Fethi Açıkel

Gökhan Günaydın

Birol Aydın (Saadet Partisi)

Ahmet Ersagun Yücel

Elif Esen (DEVA)

Hasan Karal (DEVA)

Cemal Enginyurt (DP)

Selim Temurcu (Gelecek Partisi)

Ali Gökçek Suat Özçağdaş

Doğan Çakmak

Özcan Baripoğlu

Sevgi Kılıç

Olgun Çelik

İstanbul 2’nci bölge

Namık Tan

Yunus Emre

Gökan Zeybek

Enis Berberoğlu

Mustafa Kaya (SP)

Yüksel Mansur Kılınç

İsa Mesih Şahin (Gelecek)

Evrim Sızvanoğlu (DEVA)

Berna Sukas

Fuat Yıldırım

Onur Aydın

Işık Öğütçü

Soner Özimer

Mehmet Ali Yüksel

Şaban Karaaslan

Elmas Arus

İstanbul 3’üncü bölge

Engin Altay

Erdoğan Toprak

Türkan Elçi

İlhan Kesici

Zeynel Emre

Medeni Yılmaz (DEVA)

Bülent Kaya (Saadet)

Doğan Demir (Gelecek)

Özgür Karabat

Mustafa Yeneroğlu (DEVA)

Turan Taşkın Özer

Doruk Bulut

Oğuz Kemal Yakar

Turgay Özcan

Utku Caner Çaykara

Habibe Çiftçioğlu (Gelecek)

Ankara 1’inci bölge adayları

Eski bakan, DEVA Partili Sadullah Ergin, Ankara birinci bölgeden aday gösterildi.

Uzun yıllar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yapan daha sonra CHP’nin RTÜK üyesi olarak görevine devam eden Okan Konuralp de birinci bölgeden aday gösterilen isimler arasında yer aldı.

Gamze Taşçıer

Deniz Demir

Okan Konuralp

Sadullah Ergin (DEVA)

Aliye Timisi Ersever

Mustafa Nedim Yamalı (Gelecek)

Deniz Çakır

Kemal Akkurt

Aysun Palalı Köktaş

Elif Topkaya Sevinç

Hüseyin Can Güner

Aycan Günday Koçtürk

Armağan Erdoğan

İzmir 1’inci bölge

Yüksel Taşkın

Ahmet Tuncay Özkan

Sevda Erdan Kılıç

Murat Bakan

Ednan Arslan

Seda Kaya (DEVA)

Haydar Altıntaş (DP)

Devrim Barış Çelik

Sefer İpekli

Güldem Atabay

Şahbal Aras

Fulya Akçay

Mehmet Şahin Fırat

Birgül Değirmenci

İzmir 2’nci bölge

Gökçe Gökçen

Rıfat Nalbantoğlu

Rahmi Aşkın Türeli

Mahir Polat

Salih Uzun (DP)

Deniz Yücel

Mustafa Bilici (Gelecek Partisi)

Hüseyin Sezer

Esin Doğan Metin

Altan İnanç

Emine Helin İnan Kınay

Ayten Gülsever

Nurşen Balcı

Burak Kotan

Antalya

Sururi Corabatur

Cavit Arı

Aliye Coşar

Mustafa Erdem

Şereffettin Kılıç (Saadet)

Serap Yazıcı Özbudun (Gelecek)

Murat Özçelik

Ercüment Taşdemir

Nilüfer Deveci

Vahap Tuncer

Sibel Gezen

Ramiz Atakan

Emrah Yurtlak

Zehra Milli

Hatice Kübra Turan

Müge Gezginci Uysal

Mehmet Gök

Ordu

Seyit Torun

Mustafa Adıgüzel

Ahmet Toklucuoğlu

Cengiz Okur

Nilgün Yılmaz

Soner Görgül

Adana

Orhan Sümer

Müzeyyen Şevkin

Burhannetin Bulut

Sadullah Kısacık (DEVA Partisi)

Ayhan Barut

Berke Duvan

Hüseyin Keser

Erkan Karakaya

Orhan Toplum

Kübra Özbiçer

Ahmet Korkmaz

Sercan Polat

Murat Öztanrıöver

Ebru Yılmaz

Elife Müftüoğlu

Kayseri

Aşkın Genç

Mahmut Arıkan (Saadet Partisi)

Burhan Bahadır Özsoy (DEVA Partisi)

Zülküf Arslan (Gelecek Partisi)

Ümit Özer

Özgen Aydıncak

Ali Çetinkaya

Onur Sergen Doğan

İbrahim Kağan

Niyazi Ünalmış

Kırklareli

Vecdi Gündoğdu

Fahri Özkan

Hatice Gül Bingöl

Mersin

Ali Mahir Başarır

Gülcan Kış

Mehmet Emin Ekmen (DEVA Partisi)

Talat Dinçer

Hasan Ufuk Çakır

Emre Yılmaz

Nürsen Yücesoy Temizkan

Leyla Serin Kırık

Ahmet Yorgun

Mehmet Gültekin Uğur

Şerife Arıcı

Güven Kocabıyık

Neslihan Çelebi

Şanlıurfa

Mahmut Tanal

Müslüm Cengizhan Akalın

Ahmet Tüysüz (DEVA Partisi)

Abdullah Yeşil (Gelecek Partisi)

İbrahim Direk

Süleyman Gök

Ali Fethi Gürler

Abdullah Direk

Müslüm Şikak

Adnan Tüysüz

Abdulkadir Çetin

Malatya

Veli Ağbaba

Enver Kiraz

Battal Kanbay

Tekirdağ

Faik Öztrak

İlhami Özcan AYGUN

Cem Avşar(Deva)

Nurten Yontar

Mustafa Ülkem Uruk

İsmail Doğaroğlu

Sema Kırkoyunkinet

İsmail Çelebi

Samsun

Murat Çan

Mehmet Karaman

Mustafa Yeşilyurt

Nazan Güneysu

Mehmet Özdağ

Suat Yıldız

Neşe Kangüleç

Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır

Özler Yılmaz

Hatay

Mehmet Güzelmansur

Nermin Yıldırım Kara

Servet Mullaoğlu

Necmettin Çalışkan (Saadet)

Hikmet Hatunoğlu

Rahmi Vardı

Gökhan Özer

Bekir Atahan

Cemiyet Kışlaoğlu

Tamer Apiş

Filiz Haksöz

SAKARYA

Ayça Taşkent

Ecevit Keleş

Kamil Özkan

Azize Ceroğlu

Emel Akçil

Gündüz Gençcan

Ali Fethi Gürleri (Saadet Partisi)

Osmaniye

Asu Kaya

Ünal Köksal

Mehmet Dövüşçü

Muğla

Cumhur Uzun

Gizem Özcan

Süreyya Öneş Derici

Selçuk Özdağ (Gelecek Partisi)

Mehmet Demir

Fatma Gebeş Çimen

Salih Büyükdöverlioğlu

Rize

Tahsin Ocaklı

Köksal Toptan (İYİ Parti)

Mehmet Yıldız (Saadet Partisi)

Zonguldak

Deniz Yavuzyılmaz

Eylem Ertuğ Ertuğrul

Doğa Şanlıoğlu (DEVA Partisi)

Merve Kır

Cemalaettin Sağtekin

Van

Seracettin Bedirhanoğlu

Ercan Çiçek

Yılmaz Kılıç

Burak Çıtak

Aslı Arvas

Cafer Gürsel

Meral Ayhan

Aziz Örek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.