Site Rengi

HABER ÖZETİ
Kahpe İsrail şimdi de Yemen’e saldırıyor!.
“Bedava Olacak” dedikleri suya yüzde 446 zam yaptılar!.
Trump Biden ile olan puan farkını 5’e çıkardı!.
30 bin hayalet şirket tek kuruş vergi vermeden milyonlar kazanıyor!.
TFF Başkanı Hacıosmanoğlu Montella’nın biletini kesti!.
Seçimi kaybeden Mehmet Büyükekşi’nin arkasındaki siyasi destek ifşa oldu!.
Sinan Ateş davasında savcı mütalısını açıkladı..
Polatgiller çifti hakkındaki 909 sayfalık MASAK raporu yayınlandı!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Biden’i adaylıktan çekiyor!.
Asgari ücretli ve emekli açlıktan ölüyor, Bakan bey döviz havası atıyor!.
Sevgili Reisimiz Erdoğan’ın Sarayındaki memuru AYM üyeliğine atandı!.
Çift Maaşlılar skandalı devam ederken Kamuda Tasarruf Paketi TBMM’den geçti!.
Kaymakamın yıktığı kaçak pilajın yerine daha büyüğünü yaptılar!.
AK Partili Belediyeden AK Partili Yedek Meclis Üyesine 2 milyonluk ballı ihale!.
Emeklilerden Mehmet Şimşek’e tepki: BUNUN ADI YAŞAMAK DEĞİL!.
Mustafa Sarıgül’den seks kaseti skandalı sonrası açıklamalar…
TFF’nin yeni başkanı İbrahim Hacıosmaoğlu oldu..
Köpekperestler çocuklarını köpek saldırılarında kaybeden ailelere saldırdı!.
Ali Koç’tan TFF seçim yorumu: BASKI, TEHDİT, ŞANTAJ!. NE ARARSANIZ VAR!.
TFF seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bizi Kurtarın” çağrısı!.
Rüşvet almaktan 2 defa serbes bırakılan AK Partili Başkan sonunda tutuklandı!.
Okul kitaplarına yüzde 400 zam velileri isyan ettirdi!.
Seks kaseti skandalından sonra arkasına Atatürk portresini alıp açıklama yaptı!.
Altın 2 bin 615 lira ile tüm zamanların rekorunu kırdı!.
Emeklilere 2 bin 500 liracık zam yapan sevgili Reisimiz hayat pahalılığının farkındaymış!.
Emeklilerin 2 bin 500 TL zam farkı daha yatmadan marketler zam için kolları sıvadı bile!.
Diyarbakırlı Ramazan Hoca’nın katiline ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası!.
Emekli maaşlarına 2 bin 500 lira zammın bütçeye maliyeti 33 milyar, silinen vergi borçları 75 milyar!.
Erdoğan’ın Yap-İşlet-Devretçi takımına yüzde 5’cik vergi artışı!.
14 yaşındaki zihinsel engelli kıza topluca tecavüz eden sapıkların hepsi beraat etti!.
DOLAR 33,0413
EURO 35,9402
ALTIN 2.546,09
BIST 11.156,20

Danışman olarak işe alındığı CHP’li belediyeye uğramadan maaş alıyormuş! Cumhuriyet yazarı Mollaveisoğlu hakkında valilikten jet soruşturma.. (video haber)

Danışman olarak işe alındığı CHP’li belediyeye uğramadan maaş alıyormuş! Cumhuriyet yazarı Mollaveisoğlu hakkında valilikten jet soruşturma.. (video haber)
26.06.2021
A+
A-

CHP medyasının paralı tetikçileri birer birer ifşa oluyor. Yazılarında sürekli CHP’li belediyeleri öven ve birçok kez organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le ilgili algı operasyonuyla gündeme gelen Tuncay Mollaveisoğlu’nun CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde danışman olarak işe alındığı ortaya çıktı. Mollaveisoğlu son olarak kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz’ın finanse edip kurdurduğu Artı1 kanalı ile gündeme gelmişti. Mollaveisoğlu’ın kara parayla tetikçilik operasyonunun merkezindeki isimlerden olduğu biliniyor. Son dakika haberine göre belediyeye uğramadan maaş aldığı bilinen Tuncay Mollaveisoğlu hakkında Muğla Valiliğince soruşturma başlatıldı.

CHP’nin finanse ettiği bilinen medya organlarından bir tanesi olan Cumhuriyet Gazetesi’nin köşe yazarı Tuncay Mollaveisoğlu, önce organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sözcülüğüne soyunmuş, daha sonra da kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz’ın Artı1 kanalını finanse ettiği haberiyle gündeme gelmişti. CHP’nin tetikçisi Cumhuriyet’te bugün de “Bakan Soylu, iddiaya göre Korkmaz’ın uçan sarayını seçim döneminde özel taksisi gibi kullanmış” başlıklı köşe yazısıyla piyasaya çıktı.

CHP’Lİ BELEDİYELERE YIKAMA YAĞLAMA
Mollaveisoğlu’nun Yeniçağ gazetesinde yazar olduğu dönemde de köşesinde sürekli CHP güzellemesi yaptığı, 6 Mart tarihli köşe yazısında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün’e övgü dolu kelimeler sarf ettiği görüldü.

MOLLAVEİSOĞLU’NU CHP’NİN FONLADIĞI ORTAYA ÇIKTI
Bağımsız Büyükşehir Adayı Behçet Saatcı ile Demokrat Parti Büyükşehir Adayı Mehmet Kocadon’u hedef alarak, bu ikisine verilecek oyun AK Parti’ye yarayacağını ifade eden Tuncay Mollavesioğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Danışman” olarak işe alındığı ortaya çıktı.

BÜYÜKŞEHİR’İN BELGESİ DOĞRULADI
Mollavesioğlu’nun işe alındığı ile ilgili Büyükşehirce yayınlanan bir yazı tartışmalara da beraberinde getirdi.

02 Mart 2018 tarihli Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na ait Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban imzası ile yayınlanan yazıya göre, Tuncay Mollavesioğlu 15 Şubat 2018 tarihi itibariyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde “Danışman” olarak işe alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Son dakika haberine göre Cumhuriyet Gazetesi’nde bir takım manipülatif haberlere imza atan ve aynı zamanda Muğla Büyükşehir Belediyesinde danışman kadrosunda görev yapan ve belediyeye uğramadan maaş aldığı bilinen Tuncay Mollaveisoğlu hakkında Muğla Valiliğince soruşturma başlatıldı.

KİŞİYE ÖZEL KÖŞE YAZISI
Bu olayla birlikte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün büyük bir seçim skandalına imza attığı ortaya çıkmış ve “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi ile maaşı ödenen Tuncay Mollavesioğlu, seçim sürecinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’na özel köşe yazısı yazsın diye mi işe alındı?” sorusunu gündeme getirmişti. Osman Gürün ise bu hamlesiyle siyasi rakipleri tarafından da etik olmamakla eleştirilmişti.

ORGANİZE SUÇ LİDERİ SEDAT PEKER, DOLANDIRICI SBK, SOYLU OPERASYONU…
Tuncay Mollaveisoğlu şimdi de organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’le ilgili algı operasyonlarına Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde devam ediyor. Mollaveisoğlu’nun “Peker’in sırları ve tek partide 5 ton kokain”, “Peker, iktidarın Susutluk Kamyonu mu?” gibi köşe yazılarıyla suç örgütü lideri Sedat Peker’in tetikçiliğini yaptığı görülüyor.

CHP’nin medya yapılanması içinde yer alan Mollaveisoğlu, daha sonra kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz’ın tetikçilik yapmak üzere kurdurduğu ve finanse ettiği Artı1 kanalıyla gündeme geldi.

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabından kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz’ın kanalı finanse ettiğini iddia etmiş, Özdil’in bu iddiasına gazeteci Uğur Dündar sert tepki göstermişti.

Mollaveisoğlu,’nun 23 Haziran 2021 tarihli “Artı 1 TV’nin birinci elden hikâyesi…” başlıklı köşe yazısında SBK’ın kurdurduğu kanal için “Artı 1 olağanüstü başarılı yayıncılık yaparak ilk günden itibaren yüksek izleyici kitlesi yakaladı” şeklinde güzelleme yapması dikkat çekiyor.

Mollaveisoğlu, yine aynı yazıda “Sonra Gezi olayları oldu… Artı 1’de, Gezi’yi baştan sona yayımlama kararı aldık…” ifadeleriyle Türkiye’ye diz çöktürme operasyonu olan Gezi teröründe kendisinin ve satılık medyanın nasıl bir rol aldığını adeta itiraf ediyor.

KARA PARAYLA SATI ALINAN GAZETECİLERDEN!
Tuncay Mollaveisoğlu, Artı 1 kanalının kara parayla kurdurulması operasyonunun da merkezindeki isimlerden bir tanesi.

Yılmaz Özdil’in hakkında kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla kırmızı bülten olan ve Avusturya’da tutuklanan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Uğur Dündar’ın da kuruluş döneminde yorumculuk yaptığı Artı 1 TV’yi kurdurduğu iddiası ortalığı karıştırmıştı.

Bu iddiaların ardından Uğur Dündar, “Sen nasıl olur da benim namusuma şerefime ima yollu laf söylersin ayıp be utan utan yazıklar olsun sana yerin dibine gir! Karşıma çıkarsan çok fena yaparım…” ifadeleriyle Yılmaz Özdil’e çok sert tepki göstermişti.

“SORMAYAYIM O HALDE…”
Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” ifadeleriyle bir paylaşımda daha bulundu.

40 MİLYONLUK SKANDAL! “PARAYI ERDOĞAN TOPRAK TOPLADI”
CHP yandaşı yazarların ifşaları CHP’deki milyonluk vurgunu da gün yüzüne çıkardı. Can Ataklı’nın kanalın kurulması için toplanan 40 milyon liranın CHP’li bir yönetici tarafından buharlaştırıldığını açıklamasının ardından CHP’li eski Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin de iddiaları doğruladı. Dönemin CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ise o paraların CHP Milletvekili Erdoğan Toprak tarafından toplandığını açıkladı.

BELEDİYELER HARACA BAĞLANDI
CHP’li eski Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, sürecin Gezi’den sonra başladığını anlattı. Buna göre Halk TV’nin yanında yeni kanal için düğmeye basıldı. “Kanalın başına da Uğur Dündar gelecek” denildi. Bir otelde toplantı yapıldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan Toprak’a düşüncesini sorduğunda Toprak, “10 belediye 300 bin dolar verirse yeterli destek sağlanmış olur” yanıtını verdi. Böylece para toplamaya başladılar. CHP’nin kurmak isteği kanal için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, küçük belediyelerden 300’er bin, Maltepe ve Sarıyer’den 2’şer milyon dolar istedi.

TOPRAK’A PARAYI ELDEN VERDİM
Dönemin CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de Toprak’ın kendisinden televizyon kanalı kurulmak için para istediğini söyledi. Toprak’ın Levent’teki ofisine gittiğini belirten Erzen, “Param yoktu, oğlumun düğünündeki altınlarını kuruş kuruş hesap ederek, bir kâğıda yazarak Erdoğan Toprak’a bürosunda verdim ve para yetmedi. Üzerine 48 milyar verdim” dedi.

KANAL BATTI, PARA BUHAR OLDU
CHP’li başkanların çoğu, genel başkan yardımcısı Erdoğan Toprak’ın Levent’teki ofisinde paraları ödedi. İddiaya göre kanal, ABD’de kara para aklamasıyla tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın parasıyla kuruldu. Toplanan 40 milyon lira ise hiçbir zaman kanala gitmedi. Kanal battı, 40 milyon lira ise sırra kadem bastı. Partililer kayıp paranın peşine düşerken Toprak, olayı yalanladı. “Tüm iddialar, aday olamayan bazı kişilerin intikam çabalarının sonucu” diyerek eski belediye başkanlarını suçladı.

BUGÜN DE SOYLU OPERASYONUYLA GÜNDEMDE
CHP’nin tetikçisi bugün de yine Cumhuriyet’te “Bakan Soylu, iddiaya göre Korkmaz’ın uçan sarayını seçim döneminde özel taksisi gibi kullanmış” şeklinde algı kokan bir habere imza attı.

Cumhuriyet’in iddiasına jet hızıyla yanıt veren Bakanlık, “Faturası ekte paylaşılan uçak kiralama hadisesi; 2017 yılında Ankara’daki bir sivil havacılık şirketinden ücreti mukabilinde yapılmış bir uçak kiralama işlemidir. Seçim yasakları sebebiyle 16 Nisan 2017 Anayasa Referandumu çalışmaları sırasında son bir haftada, esasen İçişleri Bakanlığı’na ait uçak ve helikopterler olmasına rağmen siyasi etik gereği bu araçlar kullanılmamış, seçim çalışmalarında daha önce de zaman zaman yapıldığı gibi, bedeli bizzat İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından karşılanmak suretiyle, en uygun fiyatı veren Söğüt Havacılık A.Ş. adlı ticari işletmeden uçak kiralama yoluna gidilmiştir.” ifadelerini kullandı.

(takvim)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.