Site Rengi

HABER ÖZETİ
Gözler Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararında..
Gelen sert tepkiler sonrası AK Parti geri adım attı!.
Sokak itleri için sokaklara çıkacaklarmış!.
İte bak yattığı yere bak!. Çapına cürmüne bakmadan Türkiye’yi tehdit ediyor hadsiz it!.
Oy almak için çıkardıkları EYT maliyeti için dert yanmaya başladılar!.
Maliye Bakanı Şimşek’ten yeni enflasyon tahmini..
Sokak itleri toplatılırsa ikinci geziyi başlatacaklarmış!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Başkan Biden’i adaylıktan çekti!.
Kahpe İsrail kana doymuyor!. Gazze’de can kaybı 40 bine dayandı!.
Kahpe İsrail’in baskılarına boyun eğen Adidas Bella Hadid’in reklamlarını kaldırdı!.
Adana ve Akdeniz’de art arda depremler!.
Kahpe İsrail şimdi de Yemen’e saldırıyor!.
“Bedava Olacak” dedikleri suya yüzde 446 zam yaptılar!.
Trump Biden ile olan puan farkını 5’e çıkardı!.
30 bin hayalet şirket tek kuruş vergi vermeden milyonlar kazanıyor!.
TFF Başkanı Hacıosmanoğlu Montella’nın biletini kesti!.
Seçimi kaybeden Mehmet Büyükekşi’nin arkasındaki siyasi destek ifşa oldu!.
Sinan Ateş davasında savcı mütalısını açıkladı..
Polatgiller çifti hakkındaki 909 sayfalık MASAK raporu yayınlandı!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Biden’i adaylıktan çekiyor!.
Asgari ücretli ve emekli açlıktan ölüyor, Bakan bey döviz havası atıyor!.
Sevgili Reisimiz Erdoğan’ın Sarayındaki memuru AYM üyeliğine atandı!.
Çift Maaşlılar skandalı devam ederken Kamuda Tasarruf Paketi TBMM’den geçti!.
Kaymakamın yıktığı kaçak pilajın yerine daha büyüğünü yaptılar!.
AK Partili Belediyeden AK Partili Yedek Meclis Üyesine 2 milyonluk ballı ihale!.
Emeklilerden Mehmet Şimşek’e tepki: BUNUN ADI YAŞAMAK DEĞİL!.
Mustafa Sarıgül’den seks kaseti skandalı sonrası açıklamalar…
TFF’nin yeni başkanı İbrahim Hacıosmaoğlu oldu..
Köpekperestler çocuklarını köpek saldırılarında kaybeden ailelere saldırdı!.
Ali Koç’tan TFF seçim yorumu: BASKI, TEHDİT, ŞANTAJ!. NE ARARSANIZ VAR!.
DOLAR 32,9092
EURO 35,8311
ALTIN 2.533,99
BIST 11.172,75

Ekrem İmamoğlu’nun “Tasmalı Köpekleri” sert kayaya çarptı!.

Ekrem İmamoğlu’nun “Tasmalı Köpekleri” sert kayaya çarptı!.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun seçim stratejisti, Türk ordusunun en güçlü silahı SİHA’ları üreten Baykar’a “İsrail’e jet yakıtı satıyor” iftirası attı. Baykar’dan, “Köpeklerini çek” tepkisi gelince yalancı hesabını kapattı. İBB ise yalancıyı korudu, Baykar’a saldırdı.

İBB Panlama Ajansı yetkilisi, Türk ordusunun en güçlü silahı SİHA’ları üreten Baykar’a “İsrail’e jet yakıtı satıyor” iftirası attı. Baykar’dan, İBB Başkanı İmamoğlu’na “Çekin köpeklerinizi üstümüzden” tepkisi gelince iftiracı hesabını kapattı. İBB ise yalancıya haddini bildirmek yerine Baykar’a saldırdı.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun iletişim kampanyalarını yöneten ekipten olduğunu anlaşılan Evren Barış Yavuz, Türkiye’nin savunma sanayisindeki başarılı projelerine imza atan BAYKAR Teknoloji’ye “İsrail’e jet yakıtı satıldı” diyerek çirkin bir iftiraya imza attı. BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İsrail’e jet yakıtı satıldığı iddialarına çok sert tepki göstererek yalanladı.

İFTİRAYA SUÇ DUYURUSU

Haluk Bayraktar iftiralara cevap verdiği paylaşımında, “Sosyal medyada BAYKAR ve yöneticileri aleyhine alçakça ve şerefsizce uçak yakıtı konusunda bir iftira kampanyası yürütülüyor. BAYKAR, Türkiye’den Gazze’ye en büyük insani yardımı gerçekleştirmiş bir firmadır. Firmamızın tek faaliyet alanı insansız hava aracı sistemleridir. Bu iftirayı yayanları mahkemeye verip takipçisi olacağım. Oluşacak tazminatlar da yine Gazze’ye yardım olarak aktarılacaktır” ifadelerini kullandı.

BİZİM DURUŞUMUZ BELLİ

Bayraktar, “Bizim için nefsin izzeti yoktur yaptığın işin izzeti vardır. Attığınız iftiralar bizde bir toz zerresi kadar iz bırakmaz. Milletimiz de, Gazzeliler de bizim duruşumuzu iyi bilir” dedi. Bayraktar ayrıca iftirayı ortaya atan isim Evren Barış Yavuz’un CHP’li İBB başkanının iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinde yer aldığını hatırlattı.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ÖVDÜ

Yavuz’un terör örgütü DHKP-C güzellemesi yapan yazılarını “Alevilerin de PKK’sı olmalı” başlıklı metnini ortaya koyan Bayraktar, “Bu PKK’lıları besleyen Ekrem İmamoğlu’na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim” tepkisinde bulundu. İftirayı atan Evren Barış Yavuz, gelen tepkiler üzerine yaptığı paylaşımı silerek, sosyal medya hesabını askıya aldı. İBB ise iftiralara yönelik adım atmak yerine BAYKAR’a saldırdı. İBB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, isim vermeden Bayraktar’ı hedef alarak, “Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor. Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart’ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir” dedi.

JET YAKITI TURİST UÇAKLARINA VERİLDİ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TRT Haber’de katıldığı programda, Türkiye’nin İsrail’e yönelik ihracat kısıtlaması kararını değerlendirdi. Türkiye’nin ambargo uygulayan ilk ülke olduğunu belirten Bakan Bolat, İsrail’e jet yakıtı satıldığı yönündeki iddiaları da yalanladı. Bolat, Türkiye’den İsrail’e jet yakıtının, askeri uçaklara satılıyormuş gibi yansıtıldığını belirterek “Türkiye’de uçak yakıtı satan iki özel akaryakıt şirketi var. İsrail’den Türkiye’ye çok sayıda turist geldi. Sivil uçuşlar bir müddet devam etti. Uçuşlar, birkaç ay önce iptal edildi. İsrail’e satılan yakıt, İsrail’in turist getiren hava yolu şirketlerinin uçaklarına satılan yakıttır. Türkiye’ye geliyorlar, benzini dönüş için alıyorlar. Bu, Türkiye’nin ihracatı gibi yazılıyor. Jet yakıtı iddiası büyük bir iftiradır. Vatandaşlarımız, siyaset istismarcılığı anlamında yapılan bu iftiralara kanmasın” ifadelerini kullandı..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.