Site Rengi

HABER ÖZETİ
CHP Lideri Özel’den Erdoğan’a SGK resti: DÜŞ ARTIK YAKAMIZDAN!.
Bankalar kredi kullanan vatandaşları Ali Cengiz Oyunu ile resmen soyuyor!.
Katil oğlunu ABD’ye kaçıran Eylem Tok Türkiye’ye iade ediliyor!.
Belediyelerin SGK’ya olan ödenmemiş prim borçları 96 milyar TL!.
İBB’den toplu taşımaya zam!. Tek basım akbil 20 TL!.
Kuduz Köpek Netenyahu’ya alkış tutanlar arasında Elon Mask iti de vardı!.
Bunak Biden neden adaylıktan çekildiğini açıkladı!.
ABD’li kahpeler Gazze Kasabı Netenyahu itini ayakta alkışladı!.
CHP’li belediyelerin ödenmemiş SGK borçları gündeme gelince CHP çıldırdı!.
Meclis kürsüsünde laiklik krizi geçiren İyi Partili teyze istifa etti!.
Belediyelerin SGK borçları artık ödenekleri teslim edilmeden kesilecek!.
Müttefikimiz Amerika PKK’ya hava savunma sistemleri gönderdi!.
Türkiye düşmanı ABD’li it istifa etmek zorunda kaldı!.
Sokakları köpeklerden temizleyecek tasarı komisyondan geçti!.
CHP Lideri Özel’den Erdoğan’a flaş çağrı: VER O KÜFEYİ BİZ TAŞIYALIM!.
Merkez Bankası faizi yüzde 50’de sabit bıraktı!.
CHP Lideri Özel’den ezber bozan sokak köpeği çıkışı!.
Dünyanın en çok kripto para alıp satan ikinci ülkesi olduk..
3 kuruşa sattıkları vatandaşlığı şimdi zorlaştırmakla övünüyorlar!.
Gözler Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararında..
Gelen sert tepkiler sonrası AK Parti geri adım attı!.
Sokak itleri için sokaklara çıkacaklarmış!.
İte bak yattığı yere bak!. Çapına cürmüne bakmadan Türkiye’yi tehdit ediyor hadsiz it!.
Oy almak için çıkardıkları EYT maliyeti için dert yanmaya başladılar!.
Maliye Bakanı Şimşek’ten yeni enflasyon tahmini..
Sokak itleri toplatılırsa ikinci geziyi başlatacaklarmış!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Başkan Biden’i adaylıktan çekti!.
Kahpe İsrail kana doymuyor!. Gazze’de can kaybı 40 bine dayandı!.
Kahpe İsrail’in baskılarına boyun eğen Adidas Bella Hadid’in reklamlarını kaldırdı!.
Adana ve Akdeniz’de art arda depremler!.
DOLAR 32,9970
EURO 35,9039
ALTIN 2.501,58
BIST 10.871,48

İBB Sözcüsü ve Başkan Danışmanı Murat Ongun’un bir yalanı daha patladı! Arıtma tesisini CHP iptal ettirmiş!.

İBB Sözcüsü ve Başkan Danışmanı Murat Ongun’un bir yalanı daha patladı! Arıtma tesisini CHP iptal ettirmiş!.
22.06.2021
A+
A-

CHP’li Kadıköy Belediyesi mahkemeye başvurarak Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’ni iptal ettirmiş. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’nin önceki Kadıköy Belediyesi’nin mahkemeye başvurarak iptal ettirdiğini açıkladı. Böylece, İBB Sözcüsü ve Başkan Danışmanı Murat Ongun’un yalan söylediği belirlendi. Haberin detayları…

CHP’li Kadıköy Belediyesi mahkemeye başvurarak Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’ni iptal ettirmiş.

 

 

Sabah’ın aktardığına göre Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’nin önceki Kadıköy Belediyesi’nin mahkemeye başvurarak iptal ettirdiğini açıkladı.

Birpınar, “Kadıköy Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya dönüşümü için başlatılan projeyi de kapsayan imar planlarını önceki Kadıköy Belediyesi Mahkemeye başvurarak iptal ettirdi! Danıştay sürecinde. Yani planlar geçerli” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Basın Sözcüsü Murat Ongun’un gerçek dışı paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı.

İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN’UN YENİ YALANI

Sabah Gazetesi’nde yer alan, “İBB bir projeyi öldürdü, diğerini süründürüyor” başlıklı haberde, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’ın “Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi 2 yıldır bekliyor” şeklindeki açıklaması yer almıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından paylaşımda bulundu ve “2017’de Kadıköy Atıksu Ön Arıtma Tesisi’ne, biyolojik ünite ilavesi kararı alınmış, 25 Nisan 2018’de de bu projenin ihalesi iptal edilmiştir. Sizin dönemde yani! Bu projeye İBB Meclisi’nde dış kredi onayı da çıkmamıştır!” iddiasında bulundu.

ÖNCEKİ KADIKÖY BELEDİYESİ MAHKEMEYE BAŞVURARAK ARITMA TESİSİ PROJESİNİ İPTAL ETTİRMİŞ

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’ne ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’nin önceki Kadıköy Belediyesi’nin mahkemeye başvurarak iptal ettirdiğini açıkladı.

İBB Meclisi’nde CHP grubunun arıtma tesisine karşı çıktığı görülüyor…

Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, şunları söyledi:

Kadıköy Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya dönüşümü için başlatılan projeyi de kapsayan imar planlarını önceki Kadıköy Belediyesi Mahkemeye başvurarak iptal ettirdi! Danıştay sürecinde. Yani planlar geçerli

Ancak İBB’nin 16 Temmuz 2020 tarihli ‘Yatırım Revize Planı’ ile Kadıköy Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne ilişkin proje yatırım planından çıkarıldı. Tesis için herhangi bir yatırım talebi ya da kredi talebinde de bulunulmadı!

İBB MECLİSİ DE İBB YÖNETİMİNE DIŞ KREDİ YETKİSİ VERMİŞ

İleri biyolojik arıtma tesislerinin inşası da olmak üzere İSKİ’ye geçen yıl İBB Meclisi’nce 4,5 milyar TL iç/dış kredi kullanma yetkisi alındı. Bu yetki neden kullanılmıyor?

Marmara’ya en büyük deşarjı İstanbul yapıyor. Kadıköy Atıksu Ön Arıtma Tesisi’nin kapasitesi günlük 830 bin metreküp. İstanbul’un atık sularının yüzde 25’i Kadıköy’den veriliyor. Buna rağmen Kadıköy Belediyesi bu dönüşümü neden yapmıyor ve İBB neden yatırım planından çıkarıyor?

“100 MİLYONLUK DIŞ KREDİ TALEBİ ONAYLANDI”

İBB, Kadıköy Atıksu Deniz Derin Deşarjı 2’inci kademe inşaatı için 100 milyon TL dış kredi talebinde bulundu, talep onaylandı. Kadıköy’e kirlilik potansiyeli yüksek atıksuyun derin deniz deşarjı yerine neden Biyolojik Arıtma Tesisi’nin yapımına öncelik verilmiyor?

Sabah Gazetesi’nde yer alan, “İBB bir projeyi öldürdü, diğerini süründürüyor. Arıtma Tesisi Projesi 2 yıldır bekliyor” başlıklı haberde şöyle denilmişti:

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi ve ihale dosyasının hazır olduğunu ve 2 yıldır ihale edilmeyi beklediğini hatırlattı.

Prof. Dr. Birpınar, “Bu ihaleler acilen yapılmalıdır. Umarım makul açıklamaları vardır. Oysa bu arıtma tesislerinin yapımı için geçen yıl İBB Meclisi’nden 4.5 milyar TL iç/dış kredi kullanma yetkisi alındı. Ayrıca 25 yılda yapılan tesislerin etkin işletilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Birpınar, “Arıtma tesisleri projelerini durduranlar ve işletmeyen kim varsa onları ağaçların yaprakları alkışladı mı bilmem ama, denizdeki balıklar ve canlıların şimdilerde kızdıkları kesin” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.