Site Rengi

HABER ÖZETİ
Erdoğan’ın iade-i ziyareti sonrası Cumhur İttifakı çatırdamaya başladı!.
Eyvah eyvah!. Erdoğan yine faiz indirimi sinyali verdi!.
Yurt dışı çıkış harcına yüzde 1000 zam iddiası ortalığı karıştırdı!.
İSPARK’a yeni zam!. 1 saatlik park ücreti 70 TL oldu!.
ÖTV’siz otomobilden yararlanma süresi 10 yıla yükseliyor!.
Eylem Tok ve katil oğlu sahte pasaport ile Küba’ya kaçarken yakalandılar..
AK Partili Başkana Emniyet bile gıkını çıkaramıyor!.
Bahçeli’nin ittifak resti ortalığı karıştırdı! Erdoğan kurmaylarını ”Aman Ha” diyerek uyardı..
Çakarlı araç kullanan Acun’un görgüsüz yarışmacılarına ceza..
15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe kapatıldı..
Avukata adliye tuvaletini yasaklayan Başsavcıya bakanlıktan ibretlik sürgün!.
İl il Bayram Namazı vakitleri…
Firari Eylem Tok ve oğlu ABD’de gözaltına alındı..
“Depremde Baraj Patladı” yalanının cezası belli oldu!.
Merâl Akşener’den İyi Parti’ye “Fotoğraflarımı Kaldırın” yazısı!.
Dünya FED’in açıklayacağı faiz kararına kilitlendi!.
Başkan Erdoğan’dan Özgür Özel’e “KKTC’ye Beraber Gidelim” teklifi..
Kirasını ödeyemeyen sözde itseverin dudak uçuklatan serveti!.
Akşener’den İsmail Saymaz’ın palavralarına tokat gibi cevap!.
Soylu ile Yerlikaya arasında soğuk rüzgârlar esiyor!.
Erdoğan-Özel arasındaki tarihi zirve sona erdi..
Erdoğan’dan Akşener’e “Seçimi Neden Kaybettik” sorusu!.
Vatandaştan haraç gibi vergi alan devlet Fransızlardan kuruş vergi almıyor!.
AB’den Türkiye’ye haddi aşan üyelik şartı!.
BMGK’dan Gazze için ateşkes kararı!.
Kuduz köpekler toplatılmasın diye mahalleyi bastılar!.
Bay Bay Kemâl’den sonra Akşener’de Ankara’da ofis açtı..
İstanbul pislikten geçilmiyor!. Müsilaj kabusu geri döndü!.
Rekabet Kurumu’ndan Google’ye 482 milyon para cezası!.
Sıfır otomobillerde 7 Temmuz fırtınası!. Stokçu çakallar ellerindeki araçları çıkarmak için birbiriyle yarışıyor!.
DOLAR 32,7682
EURO 35,0901
ALTIN 2.459,44
BIST 10.471,32

İBB Sözcüsü ve Başkan Danışmanı Murat Ongun’un bir yalanı daha patladı! Arıtma tesisini CHP iptal ettirmiş!.

İBB Sözcüsü ve Başkan Danışmanı Murat Ongun’un bir yalanı daha patladı! Arıtma tesisini CHP iptal ettirmiş!.
22.06.2021
A+
A-

CHP’li Kadıköy Belediyesi mahkemeye başvurarak Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’ni iptal ettirmiş. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’nin önceki Kadıköy Belediyesi’nin mahkemeye başvurarak iptal ettirdiğini açıkladı. Böylece, İBB Sözcüsü ve Başkan Danışmanı Murat Ongun’un yalan söylediği belirlendi. Haberin detayları…

CHP’li Kadıköy Belediyesi mahkemeye başvurarak Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’ni iptal ettirmiş.

 

 

Sabah’ın aktardığına göre Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’nin önceki Kadıköy Belediyesi’nin mahkemeye başvurarak iptal ettirdiğini açıkladı.

Birpınar, “Kadıköy Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya dönüşümü için başlatılan projeyi de kapsayan imar planlarını önceki Kadıköy Belediyesi Mahkemeye başvurarak iptal ettirdi! Danıştay sürecinde. Yani planlar geçerli” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Basın Sözcüsü Murat Ongun’un gerçek dışı paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı.

İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN’UN YENİ YALANI

Sabah Gazetesi’nde yer alan, “İBB bir projeyi öldürdü, diğerini süründürüyor” başlıklı haberde, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’ın “Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi 2 yıldır bekliyor” şeklindeki açıklaması yer almıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından paylaşımda bulundu ve “2017’de Kadıköy Atıksu Ön Arıtma Tesisi’ne, biyolojik ünite ilavesi kararı alınmış, 25 Nisan 2018’de de bu projenin ihalesi iptal edilmiştir. Sizin dönemde yani! Bu projeye İBB Meclisi’nde dış kredi onayı da çıkmamıştır!” iddiasında bulundu.

ÖNCEKİ KADIKÖY BELEDİYESİ MAHKEMEYE BAŞVURARAK ARITMA TESİSİ PROJESİNİ İPTAL ETTİRMİŞ

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’ne ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi’nin önceki Kadıköy Belediyesi’nin mahkemeye başvurarak iptal ettirdiğini açıkladı.

İBB Meclisi’nde CHP grubunun arıtma tesisine karşı çıktığı görülüyor…

Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, şunları söyledi:

Kadıköy Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya dönüşümü için başlatılan projeyi de kapsayan imar planlarını önceki Kadıköy Belediyesi Mahkemeye başvurarak iptal ettirdi! Danıştay sürecinde. Yani planlar geçerli

Ancak İBB’nin 16 Temmuz 2020 tarihli ‘Yatırım Revize Planı’ ile Kadıköy Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne ilişkin proje yatırım planından çıkarıldı. Tesis için herhangi bir yatırım talebi ya da kredi talebinde de bulunulmadı!

İBB MECLİSİ DE İBB YÖNETİMİNE DIŞ KREDİ YETKİSİ VERMİŞ

İleri biyolojik arıtma tesislerinin inşası da olmak üzere İSKİ’ye geçen yıl İBB Meclisi’nce 4,5 milyar TL iç/dış kredi kullanma yetkisi alındı. Bu yetki neden kullanılmıyor?

Marmara’ya en büyük deşarjı İstanbul yapıyor. Kadıköy Atıksu Ön Arıtma Tesisi’nin kapasitesi günlük 830 bin metreküp. İstanbul’un atık sularının yüzde 25’i Kadıköy’den veriliyor. Buna rağmen Kadıköy Belediyesi bu dönüşümü neden yapmıyor ve İBB neden yatırım planından çıkarıyor?

“100 MİLYONLUK DIŞ KREDİ TALEBİ ONAYLANDI”

İBB, Kadıköy Atıksu Deniz Derin Deşarjı 2’inci kademe inşaatı için 100 milyon TL dış kredi talebinde bulundu, talep onaylandı. Kadıköy’e kirlilik potansiyeli yüksek atıksuyun derin deniz deşarjı yerine neden Biyolojik Arıtma Tesisi’nin yapımına öncelik verilmiyor?

Sabah Gazetesi’nde yer alan, “İBB bir projeyi öldürdü, diğerini süründürüyor. Arıtma Tesisi Projesi 2 yıldır bekliyor” başlıklı haberde şöyle denilmişti:

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Kadıköy Moda Ön Arıtma Tesisi’nin Biyolojik Arıtmaya Dönüşüm Projesi ve ihale dosyasının hazır olduğunu ve 2 yıldır ihale edilmeyi beklediğini hatırlattı.

Prof. Dr. Birpınar, “Bu ihaleler acilen yapılmalıdır. Umarım makul açıklamaları vardır. Oysa bu arıtma tesislerinin yapımı için geçen yıl İBB Meclisi’nden 4.5 milyar TL iç/dış kredi kullanma yetkisi alındı. Ayrıca 25 yılda yapılan tesislerin etkin işletilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Birpınar, “Arıtma tesisleri projelerini durduranlar ve işletmeyen kim varsa onları ağaçların yaprakları alkışladı mı bilmem ama, denizdeki balıklar ve canlıların şimdilerde kızdıkları kesin” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.