Site Rengi

HABER ÖZETİ
Türkiye düşmanı ABD’li it istifa etmek zorunda kaldı!.
Sokakları köpeklerden temizleyecek tasarı komisyondan geçti!.
CHP Lideri Özel’den Erdoğan’a flaş çağrı: VER O KÜFEYİ BİZ TAŞIYALIM!.
Merkez Bankası faizi yüzde 50’de sabit bıraktı!.
CHP Lideri Özel’den ezber bozan sokak köpeği çıkışı!.
Dünyanın en çok kripto para alıp satan ikinci ülkesi olduk..
3 kuruşa sattıkları vatandaşlığı şimdi zorlaştırmakla övünüyorlar!.
Gözler Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararında..
Gelen sert tepkiler sonrası AK Parti geri adım attı!.
Sokak itleri için sokaklara çıkacaklarmış!.
İte bak yattığı yere bak!. Çapına cürmüne bakmadan Türkiye’yi tehdit ediyor hadsiz it!.
Oy almak için çıkardıkları EYT maliyeti için dert yanmaya başladılar!.
Maliye Bakanı Şimşek’ten yeni enflasyon tahmini..
Sokak itleri toplatılırsa ikinci geziyi başlatacaklarmış!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Başkan Biden’i adaylıktan çekti!.
Kahpe İsrail kana doymuyor!. Gazze’de can kaybı 40 bine dayandı!.
Kahpe İsrail’in baskılarına boyun eğen Adidas Bella Hadid’in reklamlarını kaldırdı!.
Adana ve Akdeniz’de art arda depremler!.
Kahpe İsrail şimdi de Yemen’e saldırıyor!.
“Bedava Olacak” dedikleri suya yüzde 446 zam yaptılar!.
Trump Biden ile olan puan farkını 5’e çıkardı!.
30 bin hayalet şirket tek kuruş vergi vermeden milyonlar kazanıyor!.
TFF Başkanı Hacıosmanoğlu Montella’nın biletini kesti!.
Seçimi kaybeden Mehmet Büyükekşi’nin arkasındaki siyasi destek ifşa oldu!.
Sinan Ateş davasında savcı mütalısını açıkladı..
Polatgiller çifti hakkındaki 909 sayfalık MASAK raporu yayınlandı!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Biden’i adaylıktan çekiyor!.
Asgari ücretli ve emekli açlıktan ölüyor, Bakan bey döviz havası atıyor!.
Sevgili Reisimiz Erdoğan’ın Sarayındaki memuru AYM üyeliğine atandı!.
Çift Maaşlılar skandalı devam ederken Kamuda Tasarruf Paketi TBMM’den geçti!.
DOLAR 32,8285
EURO 35,6442
ALTIN 2.550,63
BIST 11.089,53

Kılıçdaroğlu, 12 yıldır özerklik için çalışıyor!.

Kılıçdaroğlu, 12 yıldır özerklik için çalışıyor!.
23.03.2023
A+
A-

6’lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun HDP ile birlikte kurduğu özerklik hayali aslında derin bir maziye dayanıyor. Kılıçdaroğlu 2011’den bu yana kurultay, miting ya da seçim bildirgesi gibi fırsatını bulduğu her platformda yerel yönetimlere özerklik vereceğini vaat ediyor. HDP özerklik için yakıp yıkıyor, Kılıçdaroğlu ise bölücülüğe yasal kılıf arıyor. Bu tehlikeli yol, 6’lı koalisyon ortaklarınca alenen imzaya bağlanmış oldu. İşte Kılıçdaroğlu’nun o ifadeleri…

6’lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’yle birlikte kurduğu özerklik hayali aslında derin bir maziye dayanıyor. Kılıçdaroğlu 2011’den bu yana kurultay, miting ya da seçim bildirgesi gibi fırsatını bulduğu her platformda yerel yönetimlere özerklik vereceğini vaat ediyor. Sabah’ın haberine göre, CHP’nin 2018 seçim bildirgesinde de HDP’nin 2015 seçim bildirgesindeki “Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı” maddesini kopyaladığı görülüyor. Kılıçdaroğlu 19 Mayıs 2011’deki Tunceli mitinginde “Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’na konulan çekinceleri kaldıracağım. Yerel yönetimler özerk olsun, özel yasa çıkaralım, bütün belediyelerin gelirleri olsun ve başkanlar hizmet etsin” demişti.

CHP lideri 5 Eylül 2014’te Ankara’da yapılan CHP Kurultayı’nda da “CHP iktidarında yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz” ifadesini kullanmıştı.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç da “Millet İttifakı’nın bileşenlerinin altına imza attıkları kâğıtlara bakarsanız, bizim söylediklerimizin önemli bir kısmına kendilerinin geldiklerini görürsünüz. Dolayısıyla biz politika ve ilkelerle ilgileniyoruz” şeklindeki ifadeleriyle özerklik vaadinin verildiğini hatta imza altına alındığını açıkça ifade etmişti.

KAYYUM YALANLARI ATMAYI BIRAK KEMAL BEY!

Teröristlere para gönderen HDP’li belediyelerin yerine atanan kayyumlar, başta Diyarbakır olmak üzere özerlik çağrısıyla başlatılan hendek olaylarında yıkımın yaşandığı 11 kent ile ilçelerini yeniden inşa etti. Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesi olmak üzere, 7 mahallesi tamamen yıkılan Şırnak, Nusaybin ve Cizre’nin aralarında bulunduğu şehirler, Erdoğan’ın talimatıyla hayata geçirilen ‘İhya Projeleri’ ile yeniden kuruldu. TOKİ eliyle kentlerin mimarisine uygun konutlar inşa edilirken, el yapımı patlayıcılarla yıkıma uğrayan okullar ve işyerleri yeniden kuruldu. Hendekler nedeniyle evlerini terk edip başka kentler ile köylere göç etmek zorunda kalan yaklaşık 300 bin kişi yeniden şehirlerine geri döndü.

IŞIL IŞIL KENTLER: Adeta ‘küllerinden yeniden doğan’ şehirler, huzur ve güvenin de sağlanmasıyla ışıl ışıl cazibe merkezlerine dönüştü. Huzur ve güven ortamının da sağlandığı bölgedeki kentlere kayyum atanan belediyelerce yeni yollar, yeni evler, parklar, bahçeler, yaşam alanları kuruldu.

İMRALI CANİSİ ÖCALAN’A ÖZGÜRLÜK İSTEYENLERE GAZİLERDEN TOKAT GİBİ CEVAP: TÜRK HALKI BUNA ASLA İZİN VERMEYECEK

Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında teröristbaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyen HDP’li Ahmet Türk’e şehit yakınları ve gazilerden tepki geldi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege, “Öcalan’ın bırakın serbest kalmasını bir an önce idam edilmesi gerekir. Ona bu ülkede yaşama hakkı vermeyeceğiz” dedi.

HDP’li Ahmet Türk, Nevruz kutlamalarında terör örgütü elebaşı Öcalan’dan bahsederken ‘sayın’ ifadesini kullanırken, “Bu Nevruz ve dönem Öcalan’ı özgürleştirme dönemidir. Bunu hep birlikte sağlamak için gece gündüz mücadele etmek zorundayız” diyerek skandal sözler sarf etti. Türk’ün bu konuşmalarının kabul edilemez olduğunu söyleyen Ege, “Nevruz kutlamalarında Diyarbakır’da meydana gelen olay ve yapılan açıklamaları esefle ve şiddetle kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin anayasal düzenine alenen karşı gelen bölücülerin hepsinin içeride olması, bebek katili Abdullah Öcalan’ın ise bir an önce idam edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKACAĞIZ

2016’da İstanbul Dolmabahçe’deki bombalı saldırıda şehit düşen polis memurlarından Konyalı Emre Horoz’un (24) babası Mustafa Horoz “PKK ile saf tutup hareket edenler bu ülkeyi yönetmeye mi talip oluyorlar? Dilerim Rabbimden şehitlerimizin kanında boğulurlar. Zaten başa geldiklerinde istedikleri Öcalan’ı serbest bırakmak olacak. Bu isteklerini kursaklarında bırakacağız” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.