Site Rengi

HABER ÖZETİ
CHP Lideri Özel’den Erdoğan’a SGK resti: DÜŞ ARTIK YAKAMIZDAN!.
Bankalar kredi kullanan vatandaşları Ali Cengiz Oyunu ile resmen soyuyor!.
Katil oğlunu ABD’ye kaçıran Eylem Tok Türkiye’ye iade ediliyor!.
Belediyelerin SGK’ya olan ödenmemiş prim borçları 96 milyar TL!.
İBB’den toplu taşımaya zam!. Tek basım akbil 20 TL!.
Kuduz Köpek Netenyahu’ya alkış tutanlar arasında Elon Mask iti de vardı!.
Bunak Biden neden adaylıktan çekildiğini açıkladı!.
ABD’li kahpeler Gazze Kasabı Netenyahu itini ayakta alkışladı!.
CHP’li belediyelerin ödenmemiş SGK borçları gündeme gelince CHP çıldırdı!.
Meclis kürsüsünde laiklik krizi geçiren İyi Partili teyze istifa etti!.
Belediyelerin SGK borçları artık ödenekleri teslim edilmeden kesilecek!.
Müttefikimiz Amerika PKK’ya hava savunma sistemleri gönderdi!.
Türkiye düşmanı ABD’li it istifa etmek zorunda kaldı!.
Sokakları köpeklerden temizleyecek tasarı komisyondan geçti!.
CHP Lideri Özel’den Erdoğan’a flaş çağrı: VER O KÜFEYİ BİZ TAŞIYALIM!.
Merkez Bankası faizi yüzde 50’de sabit bıraktı!.
CHP Lideri Özel’den ezber bozan sokak köpeği çıkışı!.
Dünyanın en çok kripto para alıp satan ikinci ülkesi olduk..
3 kuruşa sattıkları vatandaşlığı şimdi zorlaştırmakla övünüyorlar!.
Gözler Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararında..
Gelen sert tepkiler sonrası AK Parti geri adım attı!.
Sokak itleri için sokaklara çıkacaklarmış!.
İte bak yattığı yere bak!. Çapına cürmüne bakmadan Türkiye’yi tehdit ediyor hadsiz it!.
Oy almak için çıkardıkları EYT maliyeti için dert yanmaya başladılar!.
Maliye Bakanı Şimşek’ten yeni enflasyon tahmini..
Sokak itleri toplatılırsa ikinci geziyi başlatacaklarmış!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Başkan Biden’i adaylıktan çekti!.
Kahpe İsrail kana doymuyor!. Gazze’de can kaybı 40 bine dayandı!.
Kahpe İsrail’in baskılarına boyun eğen Adidas Bella Hadid’in reklamlarını kaldırdı!.
Adana ve Akdeniz’de art arda depremler!.
DOLAR 33,0007
EURO 35,8971
ALTIN 2.503,87
BIST 10.871,48

Pes! dedirten vicdansızlık! Mansur Yavaş, epilepsi hastası personelini baskıyla hastanelik etti!.

Pes! dedirten vicdansızlık! Mansur Yavaş, epilepsi hastası personelini baskıyla hastanelik etti!.
05.08.2023
A+
A-

Sık sık algı ve belediyeyi batırma noktasına getirdiği skandallarla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı(ABB) Mansur Yavaş vicdanları sızlatan bir olaya imza attı. Belediye personeline yaptığı baskılarla bilinen Mansur Yavaş, mobbing ve yıldırma ile yüzde 40 epilepsi hastası çalışanı hastanelik etti. Konuya tepki gösteren ABB Meclis Başkanvekili Fatih Ünal, “İnşallah önümüzdeki seçimlerde bu zulümler son bulacak, personelimiz tekrar refaha kavuşacak.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, personele uyguladığı mobbing ve baskıyla gündeme geldi. Hakkındaki iddialar bitmek bilmedi. Göreve geldiği günden beri kendi dönemi öncesi belediyede personel olarak çalışan insanlara yapmadığı zulmü bırakmayan Mansur Yavaş, iddiaya göre bu kez de yüzde 40 epilepsi hastası olan personeli mobbing, baskı ve yıldırma politikalarıyla hastanelik etti.

“Böyle vicdansızlık olmaz” diyerek duruma tepki gösteren ABB Meclis Başkanvekili Fatih Ünal, 14 yıldır belediyede engelli bireyler için kurulan merkezde çalışan bir personelin son iki senedir büyük bir baskı, mobbing ve sürgüne maruz kaldığı dile getirdi. Yüzde 40 epilepsi hastası olan ve belediye iştiraki olan BEL-PA’da çalışan personelin, hastalığından amirlerinin haberdar olmasına rağmen yaşlılara hizmet merkezi üzerinden ev temizliğine gönderildiği öğrenildi. İşten istifa etmesi için özellikle Ankara’nın uzak noktalarına gönderilen hasta personel son olarak gönderildiği görev esnasında epilepsi krizi geçirip hastanelik olduğu belirtildi.

4.5 yıldır kendi döneminde önce ABB’de çalışmaya başlayan personele karşı mobbing, baskı, zulüm uygulayan haksız tutanaklarla işten çıkaran ABB Başkanı Mansur Yavaş, şimdi de epilepsi hastası bir personeli hastanelik etti.

“RAHATSIZSAN İSTİFA ET DEDİLER”

Epilepsi hastası personelin durumunu anlatan ABB Meclis Başkanvekili Fatih Ünal, “14 yıldır ABB bünyesinde hizmet veren epilepsi hastası olan bir personel Yavaş ve ekibinin baskı ve zulümlerine dayanamayarak geçirdiği epilepsi krizi sonrası günlerdir hastanede tedavi görüyor. Söz konusu arkadaşımızın hastalığı ile alakalı yüzde 40 raporu olduğu biliniyor. Görevi esnasında da zaman zaman epilepsi nöbetleri geçirmiş. Ayrıca personelin sağlık problemimden amirlerinin ve müdürlerinin de haberi olduğunu öğrendik. Hastanelik olan personel daha önce engelli eğitim merkezinde engelli bireylere yardımcı olmak için görevlendirilmiş. Ancak daha sonra Yavaş ve ekibi tarafından Ankara’nın en uzak yerlerine ev temizliği yapması için görevlendiriliyor. Bu yıldırma politikasının tek sebebi de eski yönetim döneminde işe girip çalışmaya başlamış olmasıdır. ABB’deki personellerin hemen hemen hepsi bu baskı, mobbing ve yıldırma politikası ile uğraşıyor. Hastanede yatan personelin durumunun bilinmesine rağmen ve sözlü olarak durumunu beyan etmesine rağmen hangi insan ‘rahatsızsan istifa et’ diyebilir. Bu nasıl bir vicdandır” dedi.

“SIRF İSTİFA ETTİRMEK İÇİN…”

“Yavaş ve ekibi genel seçimleri kazanamayınca hırsını personelden almaya başladılar” diyen Ünal, sözlerine şöyle devam etti: Her şeyi geçtik insan böyle bir durumdan dolayı hastaneye yatan ve günlerdir hastaneden olan personelini nasıl arayıp da sormaz. Bir geçmiş olsun demez. Sadece kaza raporu göndermeleri için ailesine uyarı yapmakla yetinmek nasıl bir insanlık? Sağlık durumunu sormadığınız personelin düşmeden kaynaklı kolunda bulunan platin zarar görmüş. Kolunu kullanmakta zorlanıyor. Epilepsi tedavisi tamamlandıktan sonra ortopedide tedavisi devam edecek. Ayrıca çarpmadan kaynaklı görme sıkıntısı çekiyor. İnsanlar istifa etsin diye diye yapmadıklarını bırakmadılar.

“BÜTÜN HAKLARINI ELLERİNDEN ALDILAR”

ABB Meclis Başkanvekili Fatih Ünal Ünal, “Belediyeyi maaş ödeyemez hale getirdiniz. İnsanların haklarını vermiyorsunuz. Fazla çalıştırıp mesailerini ödemiyorsunuz. Belediyede hizmet veren personel haklarını alamaz hale geldi. İnsanlar seslerini çıkaramadıkları için baskı ve zulümlerini iyice arttı. Ekmeğinin hatırına susan, size boyun eğen insanlara bu yaptıklarını reva değil. İnşallah önümüzdeki seçimlerde bu zulümler son bulacak, personelimiz tekrar refaha kavuşacak” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.