Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ediyor.

Rus ordusunun şiddetini her geçen gün artırdığı savaş süresince, her iki ülkede de ağır kayıplar yaşanıyor.

Ukrayna’nın yanında olduklarını açıklayan Batılı ülkeler ve ABD ise silah göndermeye devam ediyor..

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin’in Stalingrad Muharebesi zaferinin 80. yıl dönümü etkinliğindeyken Batı’nın Ukrayna’ya silah tedarikine karşı verdiği mesaja açıklık getirdi.

“Rusya karşılık vermek için mevcut potansiyelini sonuna kadar kullanacak”

Sözcü Peskov, “Bu, Rusya’nın potansiyeli var ve kolektif Batı tarafından sağlanan yeni silahlar ortaya çıktıkça Rusya özel askeri operasyon çerçevesinde karşılık vermek için mevcut potansiyelini sonuna kadar kullanacaktır, demektir.” ifadesini kullandı.

“Zırhlı araçların kullanılması meseleyi bitirmeyecektir”

Putin, Stalingrad Muharebesi zaferinin 80. yıl dönümü nedeniyle Volgograd şehrindeki programda yaptığı konuşmada, geçmişte olduğu gibi “Rusya’nın yine gövdesinde haç bulunan Alman Leopard tanklarıyla tehdit edildiğini” söyleyerek, “Almanya dahil Avrupa ülkelerini Rusya ile yeni bir savaşa çekenler ve dahası sorumsuzca bunu bir oldu bitti ilan edenler, savaş alanında Rusya’ya karşı zafer kazanmayı bekleyenler, görünüşe göre Rusya ile modern bir savaşın onlar için tamamen farklı olacağını anlamıyorlar. Tanklarımızı onların sınırlarına göndermiyoruz ama ne ile cevap vermemiz gereken bir şey var. Zırhlı araçların kullanılması meseleyi bitirmeyecek. Bunu herkes anlamalı.” diye konuşmuştu.