Site Rengi

HABER ÖZETİ
Aliyev resti çekti: Türkiye olmadan masaya oturmam!.
Avrupa medyası Galatasaray’ı konuşuyor..
Evini günübirlik kiraya verene 1 milyon TL ceza geliyor!.
İstanbul’da metrobüs rezaleti!.
Benzine 2 lira 10 kuruş indirim..
Ankara’daki bombayı patlatan kalleş PKK’lı çıktı!.
Eski Bakan Adnan Oktar’a ispiyonculuk yapıyormuş!.
Avrupa Fatihi Galatasaray İngiliz devini çimlere gömdü!.
TÜİK’in sipariş ile açıkladığı palavra enflasyon rakamları elinde patladı!.
Nagehan Alçı nihayet Rasim’den kurtuldu!.
Kılıçdaroğlu’ndan Bilâl Erdoğan’a HODRİ MEYDAN!.
PKK güzellemecisi Ayşegül Arslan gözaltına alındı!.
HALK TV PKK güzellemecisi Ayşenur Arslan’ı kovdu!.
CHP’li belediyeye rüşvet operasyonunda 13 tutuklama!.
Meteoroloji’den 20 kente şiddetli yağış uyarısı!.
Kuzey Marmara ihalecisine çifte kıyak!.
BM’den Karabağ raporu: Ermenilere Karşı Bir Olumsuzluk Yok!.
HALK TV ekranlarında skandal PKK güzellemeleri!.
Yarısı Bizden kampanyasına 1 milyon başvuru yapıldı..
Merkez Bankası arka kapıdan döviz satışına devam ediyor!.
Hakim ve Savcıların havalimanlarında aranması ile ilgili Bakan Tunç’tan açıklama..
Sağlık Bakanlığı’ndan KAPANMA açıklaması!.
LPG’ye zam!. Litresi 18 liraya çıktı!.
Rüşvetin şifresi: Zeytinin Kilosu 8 Lira!.
Fransa yine itlik puştluk peşinde!.
Ev Sahibi-Kiracı krizinde arayı bulamadık!.
Ankara saldırısını gerçekleştiren terörist PKK’lı çıktı!.
İki terörist Kayseri’de cinayet işleyip Ankara’nın göbeğine kadar nasıl geldi!.
Erdoğan Meclis’e gelince CHP ve HDP’liler ayağa kalkmadı!.
Saldırıyı gerçekleştiren hain it böyle gebertildi!.
DOLAR 27,5674
EURO 28,9878
ALTIN 1.618,93
BIST 8.447,80

Yerli otomobili geleceğe taşımak!.

Yerli otomobili geleceğe taşımak!.
30.12.2019
A+
A-

Pizza Hut isimli dünya markası pizzanın Türkiye’ye çocuklar sayesinde nasıl sağlam giriş yaptığını anlatarak önemli bir konuyu kaleme almak istedim bugün!.

1990’lı yıllar da Türkiye’ye giriş yapan Pizza Hut, açtığı onlarca şube ile ülkemizdeki pazarı rakipleri gelene kadar eline almak ve uzun bir süre bu işin kaymağını sıyırmak istiyordu fakat ev yemeklerine müptela olan bir milletin çocuklarını fast food kültürüne alıştırmak düşündükleri kadar kolay olmayınca “Zararın Neresinden Dönersek Kardır” mantığı ile Türkiye’den çekilme kararı aldılar!.

Rotasını tekrar merkezleri olan Amerika’ya çeviren dev pizza markası zararlarını hesaplarken, işe yeni aldıkları uyanık müdürleri yönetim kadrosu ile tekrar bir araya geldi ve kendilerinden 2 yıl süre istediğini ifade ederek planını anlattı!.

Plan şöyleydi: İki yıl boyunca bir yandan zarar etseler de mağazalarını açık tutacaklardı, diğer yandan da çocukların ilgi ile izleyecekleri bir çizgi film kahramanı ortaya çıkararaklardı!.

Çizgi filmde 1 Fare ve 5 kaplumbağadan oluşan bir çete kurulacaktı, bu çete kötülüklere karşı savaşacaklardı, maceranın sonunda da galip gelen taraf oldukları için Pizza ile ödüllendirileceklerdi!.

Yani: Ninja Kaplumbağalar o günlerde bize göre bir çizgi film olarak hayatımıza girecekti ama Pizza Hut yönetimine göre yarının gençleri pizza bağımlısı birer obez olarak hayatlarına devam edeceklerdi!.

Pizza Hut ile başlayan Fast Food kültürümüz bugün Türkiye’de onlarca pizza markasıyla her geçen gün daha da güçlenerek devam ediyor!.

Şimdi siz karar verin, başarılı oldular mı, olmadılar mı!.

Yerli otomobil ile ilgili sadece piyasa ve fabrika gibi meselelerin yanı sıra yarının gençleri olacak çocuklarımıza da bu gururu benimsetmemiz ve yaşatmamız çok önemli bu açıdan!.

Çocuklar sadece oyuncaklarıyla oynamazlar, o oyuncaklarıyla kendilerine büyük bir hayal dünyası kurmanın yanı sıra oyuncaklarını arkadaş da edinirler aynı zamanda!. Hatta hüzünlerini ve sevinçlerini de oyuncaklarıyla paylaşacak kadar saf ve masum kalpleri olur çocukların!.

Sayın Cumhurbaşkanımızın açılış törenlerinde veya mitinglerde kendisini karşılayan kalabalık içerindeki çocuklara olan hassasiyetine defalarca şahit olmuşuzdur.. Çocuklara hediye ettiği oyuncakları kızların ve erkeklerin tercih ettiği mavili pembeli renklerde ve şekillerde süslenmiş Yerli otomobil olarak vermesi bence ilerisi için çok yararlı bir adım olacaktır..

Yerli otomobili sadece yetişkin bireylerimizin hizmetine sunmak kadar çıkarılması planlanan modellerin birebir aynısını oyuncak olarak çocuklarımıza hediye edip benimsemelerini sağlamak 10-15 yıl sonra bu anlamda büyük bür adım atmış olmanın faydalarını gösterecektir mutlaka!.

Çizgi filmlerde de Yerli ve Milli otomobillerimizi çocuklarıma farkı karakterlerde birer kahraman olarak sevdirmeliyiz!.

Şu gerçeği asla gözardı etmeyelim lütfen!.

Şu zamanlarda bir şeylerin verdiği mutluluğu uzun süre yaşayamıyoruz ama çocukluğumuzda yaşadığımız mutlulukları torun torba sahibi olduğumuz zaman bile gözlerimiz dolarak özlemle anlatıyoruz!.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.