Site Rengi

HABER ÖZETİ
CHP Lideri Özel’den Erdoğan’a SGK resti: DÜŞ ARTIK YAKAMIZDAN!.
Bankalar kredi kullanan vatandaşları Ali Cengiz Oyunu ile resmen soyuyor!.
Katil oğlunu ABD’ye kaçıran Eylem Tok Türkiye’ye iade ediliyor!.
Belediyelerin SGK’ya olan ödenmemiş prim borçları 96 milyar TL!.
İBB’den toplu taşımaya zam!. Tek basım akbil 20 TL!.
Kuduz Köpek Netenyahu’ya alkış tutanlar arasında Elon Mask iti de vardı!.
Bunak Biden neden adaylıktan çekildiğini açıkladı!.
ABD’li kahpeler Gazze Kasabı Netenyahu itini ayakta alkışladı!.
CHP’li belediyelerin ödenmemiş SGK borçları gündeme gelince CHP çıldırdı!.
Meclis kürsüsünde laiklik krizi geçiren İyi Partili teyze istifa etti!.
Belediyelerin SGK borçları artık ödenekleri teslim edilmeden kesilecek!.
Müttefikimiz Amerika PKK’ya hava savunma sistemleri gönderdi!.
Türkiye düşmanı ABD’li it istifa etmek zorunda kaldı!.
Sokakları köpeklerden temizleyecek tasarı komisyondan geçti!.
CHP Lideri Özel’den Erdoğan’a flaş çağrı: VER O KÜFEYİ BİZ TAŞIYALIM!.
Merkez Bankası faizi yüzde 50’de sabit bıraktı!.
CHP Lideri Özel’den ezber bozan sokak köpeği çıkışı!.
Dünyanın en çok kripto para alıp satan ikinci ülkesi olduk..
3 kuruşa sattıkları vatandaşlığı şimdi zorlaştırmakla övünüyorlar!.
Gözler Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararında..
Gelen sert tepkiler sonrası AK Parti geri adım attı!.
Sokak itleri için sokaklara çıkacaklarmış!.
İte bak yattığı yere bak!. Çapına cürmüne bakmadan Türkiye’yi tehdit ediyor hadsiz it!.
Oy almak için çıkardıkları EYT maliyeti için dert yanmaya başladılar!.
Maliye Bakanı Şimşek’ten yeni enflasyon tahmini..
Sokak itleri toplatılırsa ikinci geziyi başlatacaklarmış!.
ABD’nin kukla oynatıcıları Bunak Başkan Biden’i adaylıktan çekti!.
Kahpe İsrail kana doymuyor!. Gazze’de can kaybı 40 bine dayandı!.
Kahpe İsrail’in baskılarına boyun eğen Adidas Bella Hadid’in reklamlarını kaldırdı!.
Adana ve Akdeniz’de art arda depremler!.
DOLAR 33,0007
EURO 35,8971
ALTIN 2.503,87
BIST 10.871,48

Başörtülü diş hekimine hakaret eden CHP’li İsmail Hakkı Temel’den pişkin savunma.. (video haber)

Başörtülü diş hekimine hakaret eden CHP’li İsmail Hakkı Temel’den pişkin savunma.. (video haber)
09.03.2021
A+
A-

Diş hekimi olan ve filyasyon ekibinde görevli olan Tuğba Taşkın Öztürk’e başörtüsü yüzünden çirkin ithamlarda bulunan Bahçelievler Belediyesi CHP Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel hakkında “Ayrımcılık” ve “Hakaret” iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. alınan Temel, ifadesinde, “Espiri amacıyla yaptım” dedi.

Filyasyon ekibinde görevli diş hekimi Tuğba Taşkın Öztürk’e ‘Senin başında şu şey (başörtüsü) varken, sana nasıl güvenip ağzımı açarım. Ya beni zehirlersen’ sözleriyle hakarette bulunduğu belirtilen Bahçelievler Belediyesi CHP Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel hakkında “Ayrımcılık” ve “Hakaret” iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan Temel, ifadesinde, “Espiri amacıyla yaptım” dedi. Hakimlik, Temel’i adli kontrol tedbiriyle serbest bıraktı.

 

 

İstanbul’da Bahçelievler Belediyesi’nde diş hekimi olan ve pandemi döneminde filyasyon ekibinde görev yapan Tuğba Taşkın Öztürk, 4 Mart’ta belediye meclis üyelerine toplu tarama yapmak için görevlendirildi. Bahçelievler Belediyesi CHP Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel, kendisine Kovid- 19 testi yapılmak üzereyken Öztürk’e yönelik, “Senin başında şu şey (başörtüsü) varken, sana nasıl güvenip ağzımı açarım. Ya beni zehirlersen” diyerek hakarette bulundu.


Bu sözler üzerine diş hekimi Öztürk, Temel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Öztürk’ün avukatı aracılığıyla savcılığa sunduğu dilekçede, CHP’li meclis üyesi Temel hakkında “ayrımcılık ve hakaret” suçlarından dava açılması talep etti. Diş hekimi Öztürk’ün suç duyurusu üzerine İsmail Hakkı Temel gözaltına alınarak Bakırköy Adalet Saray’ına sevk edildi.

İFADE VERDİ

Savcılığa ifade veren CHP’li Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel “Hakkımdaki suçlamayı anladım. Bahçelievler Belediye Başkanlığı’nda Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmaktayım. Müştekiyi olay nedeniyle tanırım. Olay günü belediyemizde toplu olarak koronavirüs testi yapılmaktaydı. Ben de diğer Meclis Üyesi arkadaşlarımla birlikte hazır bir şekilde beklemekteydim.

“CHP’Lİ OLDUĞUMU SÖYLEDİM VE…”

İsmini bilmediğim ve müştekinin yanında bulunan erkek görevli benim sıram gelince ismimi, TC kimlik numaramı ve telefon bilgilerimi sordu. Kendisine söyledim. Devamında erkek şahıs bana hangi parti diye sordu. Bunun üzerine ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ diye karşılık verince müşteki dönerek bana baktı. Göz göze gelince ben kendisine “türban karşıtı bir partlili değilim, rahat olun” diyerek gülümsedim. Müşteki de bana ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verdim dedi ve karşılıklı gülüştük.

Devamında ben müştekiye benim basında gösterilen bazı radikaller gibi türban karşıtı olmadığımı hatta yakın zamanda koronavirüs aşısı yaptırdığımı bundan dolayı açıdan kaynaklanan bir olumsuzluk olması durumunda müştekinin türbanlı olması nedeniyle “türbanlı hemşire seni zehirlemiş olabilir” denebileceğini şaka maksadıyla söyledim.

Ama bunu oradaki samimi ortamdan espiri amacıyla yaptım. Kesinlikle müştekiye hakaret kastıyla hakaret etmedim. Müştekinin dilekçesinde yer alan suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Tamamen beni yanlış anlamış olabilir. Yaptığım basın bilgilendirmesinde de bunu ifade ederek kendisinden özür diledim. Müştekinin bu şekilde yanlış anlayıp beni şikayet edeceğini hiç düşünmedim. İnsanların düşüncelerine, dini inanışlarına bu nedenle dinlerine hassasiyet ve saygı duyan bir insanım. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

İfadesinin ardından şüpheli Temel, Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlik şüphelinin karakola imza vermesi şeklinde adli kontrol tedbiri uygulayarak serbest bırakılmasına karar verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.