Site Rengi

HABER ÖZETİ
HALK TV ekranlarında skandal PKK güzellemeleri!.
Yarısı Bizden kampanyasına 1 milyon başvuru yapıldı..
Merkez Bankası arka kapıdan döviz satışına devam ediyor!.
Hakim ve Savcıların havalimanlarında aranması ile ilgili Bakan Tunç’tan açıklama..
Sağlık Bakanlığı’ndan KAPANMA açıklaması!.
LPG’ye zam!. Litresi 18 liraya çıktı!.
Rüşvetin şifresi: Zeytinin Kilosu 8 Lira!.
Fransa yine itlik puştluk peşinde!.
Ev Sahibi-Kiracı krizinde arayı bulamadık!.
Ankara saldırısını gerçekleştiren terörist PKK’lı çıktı!.
İki terörist Kayseri’de cinayet işleyip Ankara’nın göbeğine kadar nasıl geldi!.
Erdoğan Meclis’e gelince CHP ve HDP’liler ayağa kalkmadı!.
Saldırıyı gerçekleştiren hain it böyle gebertildi!.
Ankara’daki terör saldırısı ile ilgili tüyler ürperten ayrıntı!.
Ankara’daki terör saldırısının detayları..
Elektrikle beraber kol gibi zamlar geliyor!.
Doğalgaza yüzde 20 zam!.
YSK Yerel Seçim tarihini açıkladı..
İmamoğlu’ndan Bilâl Erdoğan’a olay gönderme: İşsiz Güçsüz!.
Kahpe Ermenistan ateşkesi bozup Azeri askerini şehit etti!.
Sigaraya bir zam daha!.
Dilan Polat’ın kardeşi gözaltına alındı!.
Koronavirüste korkutan yükseliş!. Vaka sayısı yüzde 3’ten yüzde 20’ye çıktı!.
Valilikten yarın sabah için Sarı Kod’lu uyarı!.
100 bün Ermeni Karabağ’ı tahliye etti..
Araç bayiileri zorla sattıkları aksesuarları hediye etmeye başladılar!.
Faiz çıktıkça gavur Türkiye’ye şirin görünmeye çalışıyor!.
TBMM’de yeni dönem başlıyor..
Altın Portakal Film Festivali iptal edildi!.
Terörist yeğen Öcalan hakkında soruşturma!.
DOLAR 27,4127
EURO 28,7975
ALTIN 1.611,82
BIST 8.486,96

Mehmet Şimşek, görevi törenle Nurettin Nebati’den devraldı!.

Mehmet Şimşek, görevi törenle Nurettin Nebati’den devraldı!.
04.06.2023
A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevi törenle Nureddin Nebati’den devraldı. Törende konuşan Nebati, burada önemli olanın, milletle yan yana verilen bu mücadelede en ufak bir gaflete düşmeden aralıksız hizmete devam edilmesi olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin yeni kabinesi dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu.

Buna göre eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, görevi yeni kabine üyesi Mehmet Şimşek’e devretti.

Nebati, bakanlıkta yapılan devir töreninde yaptığı konuşmada Türk ekonomisinin geldiği noktada yapılan çalışmaları özetle aktararak, “Durmak yok yola devam” mesajı verdi.

Nebati devir konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve çalışmalarında kendisine katkı sunanlara teşekkür etti.

“Aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz”

Nebati, törende şöyle konuştu:

Kutlu bir emanet olarak gördüğüm bu görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek için hiç bir zorluk karşısında asla yılmadan ve birbirinden değerli mesai arkadaşlarımla birlikte gece gündüz demeden çalışarak sürdürdüm.

Attığımız her bir adım milletimizin ortak menfaatleri doğrultusunda atılmış olan ve bu makamın getirdiği büyük sorumluluk duygusuyla atılmış adımlardır. Tam bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye’de inancı ile ilerlerken bizim için en önemlisi milletimizle yan yana verdiğimiz bu mücadeleye bir vazife bilinci ile yaklaşarak ve gaflete düşmeden aralıksız hizmete devam etmektir.

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana teşkilatlarında aktif çalışan biri olarak, biz her daim hizmet etmeyi ülkemize eserler kazandırmayı vazifemiz olarak görmeyi sürdüreceğiz. Aynı şekilde de yolumuza devam edeceğiz.

Bu kutlu yolculukla en küçüğünden en büyüğüne kadar üstlendiğimiz her vazife milletimizin sevdasının birer durağı olmuştur.

Bu anlayışla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde üç dönem milletvekilliği, MYKY üyeliği, Hazine ve Maliye Bakanlığı yardımcısı ve bakanlığı gibi bir çok görevi en iyi şekilde ifa etmek için tüm gayreti gösterdim.

Yüreği Türkiye Yüzyılı sevdası ile çarpar bir kardeşiniz olarak beni bu makanlarda görev almak onuruna eriştiren ve böylece milletimize ulaşmak, hak ettiği hizmetlere ulaştırmak kıvancını ömrüme sığdırmayı nasip eden Rabbime hamdediyorum.

Özelikle son 5 yılda bir yandan küresel ve bölgesel karşı karşıya kaldığımız zorlu sınavları aşmak bir yandan da yerli ve milli üretim ekonomisinin ülkemizde güçlü yükselmesi için mesai arkadaşlarımla yan yana bir mesai verdik. Bu yolculukta, vizyoner ve güçlü liderliğiyle, her alanda ülkemizin önünü açarak bizleri Türkiye Yüzyılı vizyonumuza adım adım taşıyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm kabine arkadaşlarımıza, Sayın Berat Albayrak ve Lütfi Elvan’a ve bakan yardımcılarıma, özveri ile çalışan tüm mesai arkadaşlarıma, yan yana mücadele verdiğimiz tüm gönül dostlarına ve bizlerden hiç bir zaman desteğini esirgemeyen aziz milletimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Tüm fedakarlıklarıyıla bana her daim güç veren eşime ve aileme de huzurunuzda teşekkürlerimi sunmak isterim.

Sayın Bakanımızın yeni dönemde başarılı olacağına inancım tamdır. Türkiye Yüzyılı için tam bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye davamız için için ‘durmak yok yola devam’ diyerek sizleri selamlıyorum.

“Elhamdülillah”

Nureddin Nebati, tören sonrasında Twitter’dan yayınladığı mesajında; “Elhamdülillah. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine başlarken yaptığım ilk duamı kabul eden Rabbime şükrediyorum.” diyerek, takipçilerine şöyle seslendi:

Milletimize hizmet yolunda, 2 Aralık 2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle devralmış olduğum Hazine ve Maliye Bakanlığı bayrağını yeni dönemde, yine Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Sayın Mehmet Şimşek’e devrederken, kendilerine Rabbimden başarılar dilerim.

Mersin Milletvekili olarak göreve devam

Tam bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye davamız için, kurulduğu günden bu yana AK Parti çatısı altında ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Milletvekilliği, MKYK Üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi birçok görevi en iyi şekilde ifa etmek için tüm gayreti gösterdim. Yeni dönemde de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, aynı heyecan ve inançla, Mersin Milletvekili olarak Gazi Meclisimizin çatısı altında Mersin’e ve ülkemize hizmet etmeye kararlılıkla devam edeceğim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.